Kolm põlve kogemusi

Pereettevõte Berry Farming alustas tegevust 1999. aasta kevadel Tartumaal, kuhu tagastatud talumaadele rajati maasika-, vaarika- ja astelpajuistandused. Kuna firma algusaastatel teadmisi nappis, olid tollal meile suureks abiks Eesti Maaülikooli teadurid Ave Kikas, Toivo Univer ja Madli Jalakas, kes õpetasid, mida ja kuidas maha panna. Nüüdseks oleme saanud palju kogemusi ja oskusi, mida igapäevatöös rakendada.
Praeguseks oleme jäänud astelpaju kasvatamise juurde, kuid kasutame oma toodangu valmistamiseks ka teisi teada-tuntuid vitamiinirikkaid marju – mustsõstart, mustikat, ebaküdooniat.
Esimeseks astelpajutooteks oli 2004. aastal valminud astelpajumoos, mis siiani meie tootevalikus ja väga armastatud klientide hulgas. Toodete valikusse lisandusid täismahlad, marjajahud, astelpajuglögi. 2013. aastal tõime turule toote, mis on mõnus turgutus igasse päeva, mugavas pakendis Semu astelpajunektar. Esimene tootmine oli tähendusrikkal kuupäeval – 14. veebruaril 2013, mida nüüdsest tähistatakse kui Semupäeva. Eesti Parim Toiduaine 2014 konkursi raames hindas auväärne žürii Põhja-Eesti väikeettevõtete osas Semu astelpajunektari II koha vääriliseks.
Tänaseks on perefirmat arendamas juba kolmas põlvkond – vanavanemate poolt alustatud tööd jätkab Mikk Miller, samuti pojad Aare ja Ivar, jõudumööda ka teised pereliikmed.